E15: Stát a letiště chystají přímé lety z Prahy do Číny

30.11.2012

    Praha 30. listopadu (ČTK) - Stát a Letiště Václava Havla Praha oživují projekt přímého leteckého spojení z Prahy do Číny. Spoj by mohl fungovat nejdříve za dva roky. "Přímé letecké spojení mezi Českem a Čínou považuji za jeden z hlavních pilířů dalšího rozvoje nejen výměny turistů, ale také k posílení obchodních vztahů," sdělil deníku E15 po návštěvě Číny ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.

    Podle ředitele pražského letiště Jiřího Pose by přímé spojení mohlo fungovat nejdříve za dva roky, po konferenci o rozdělení slotů v roce 2013. Čeští vyjednávači už hovořili na toto téma s firmami China Eastern a China Southern. České aerolinie nemají pro zamýšlený byznys dostatečně velké letadlo. Kam do Číny by se přesně létalo, jasné zatím není.

    Cílem je přivézt co nejvíce návštěvníků z nejlidnatější země světa. Přímá linka by cestování výrazně urychlila až k deseti hodinám. Návštěvníků z Číny, pro něž je charakteristické, že přijíždějí do více než jednoho evropského státu, každoročně přibývá. Loni jich vycestovalo 70 milionů, za tři roky by to podle listu mohlo být už sto milionů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka