Nejtišším dopravcem byly vyhodnoceny Holidays Czech Airlines

29.11.2012

    Praha 27. listopadu (ČTK) - Nejtišším dopravcem na pražském Letišti Václava Havla byly podle naměřených hlukových emisí vyhodnoceny Holidays Czech Airlines. Mezi provozovateli vrtulových letounů zvítězily Austrian Airlines. V tiskové zprávě to dnes uvedlo pražské letiště. Holidays Czech Airlines, které zvítězily v kategorii proudových letadel, jsou společně s letištěm v Ruzyni součástí státní společnosti Český Aeroholding.

 


    Hodnoty hlukových emisí letiště měřilo v období nejintenzivnějšího dopravního vytížení - v rozmezí od června do října. Kromě hluku měla na celkové hodnocení leteckých dopravců vliv i míra efektivního využití sedadlové kapacity v letadlech.

    Na rozdíl od loňského roku, kdy v kategorii proudových letadel zvítězila společnost Easy Jet a v kategorii vrtulových letounů zkrachovalý maďarský Malév, se letos podle letiště do hodnocení promítal i monitoring z vedlejší vzletové a přistávací dráhy. Ta byla totiž z důvodů oprav hlavní ranveje ve sledovaném období využívána výrazně častěji.

    Konečné pořadí soutěžících leteckých společností i jednotlivé průběžné měsíční výsledky pražské letiště zveřejnilo na svých internetových stránkách. Toto nejdůležitější české civilní letiště odbaví ročně 11 až 12 milionů cestujících. Český Aeroholding, jehož je pražské letiště součástí, zastřešuje firmy vlastněné státem, jež působí v oblasti letecké přepravy.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka