Aktuálně: Bývalý 'rebel' Fuksa míří do čela Českého Aeroholdingu

23.11.2012

    Praha 22. listopadu (ČTK) - Bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa míří do čela Českého Aeroholdingu. Jako vrchní ředitel bude mít na starost především privatizaci Českých aerolinií. S odkazem na důvěryhodný zdroj to dnes napsal server Aktuálně.cz.

    Mluvčí aeroholdingu Michaela Lagronová ČTK řekla, že Fuksa by měl nastoupit k lednu. "Nyní máme čtyři vrchní ředitele a jednoho generálního, kterým je Miroslav Dvořák. Fuksa bude pátým vrchním ředitelem," dodala. Aeroholding navrhne, aby se Fuksa zároveň stal šestým členem představenstva společnosti, které má nyní pět členů včetně Dvořáka. Rozhodne o tom jako majoritní akcionář ministerstvo financí.

    Fuksa patřil mezi trojici středočeských poslanců, kteří se v minulých měsících pustili do střetu s premiérem Petrem Nečasem (ODS) a kvůli svému odporu k vládnímu daňovému balíčku nakonec odešli ze Sněmovny. Lídři ODS ale dávali najevo, že je strana po tom, co ustoupili, "neodepíše". Jejich odchod provázely spekulace médií o tom, zda a co jim za to bylo nabídnuto.

    Deník Insider dnes s odvoláním na své zdroje uvedl, že mluvčí rebelů Petr Tluchoř má podle nepsané dohody získat post ve skupině ČEZ. Nemělo by to ale být přímo ústředí ČEZ, ale místo v jedné z dceřiných společností. Třetí z rebelujících poslanců ODS Marek Šnajdr by měl zamířit do některé ze společností Českých drah. Šnajdr to ale na dotaz deníku Insider odmítl.

    Fuksa od ledna 2007 do května 2010 zastával funkci prvního náměstka ministrů financí Miroslava Kalouska (nyní TOP 09) a nestraníka Eduarda Janoty. Krátce po zvolení do Sněmovny v květnu 2010 byl jmenován ministrem zemědělství, kterým byl do svého odvolání loni v říjnu.

    Hledání strategického partnera pro ČSA schválila vláda a mateřská společnost Český Aeroholding obeslala 50 největších světových dopravců s výzvou k podání nabídek. Vláda se ČSA snažila prodat už v lednu 2009.

    Podle dřívějších informací serveru Česká pozice se o ČSA zajímají čtyři velké letecké společnosti. Kromě Air France-KLM, které o národního dopravce měly zájem už před třemi lety, jde prý o Turkish Airlines, Etihad Airways z Abú Zabí a Korean Air. Stát v ČSA plánuje prodat maximálně 50 procent minus jednu akcii, aby si i po transakci firma zachovala statut národního dopravce.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka