Nízkonákladovým aerolinkám easyJet vzrostl loni zisk o 28 procent

21.11.2012

    Londýn 20. listopadu (ČTK) - Britské nízkonákladové letecké společnosti easyJet vzrostl v loňském fiskálním roce zisk před zdaněním o 28 procent na 317 milionů liber (deset miliard Kč). K růstu pomohla hlavně vysoká poptávka v létě. Aerolinky rovněž slíbily, že díky příznivým výsledkům hospodaření zvýší dividendu na 21,5 pence z 10,5 pence.

    Příjmy za rok do konce září stouply o 11,6 procenta na 3,85 miliardy liber. Počet přepravených cestujících se zvýšil o 7,1 procenta na 58,4 milionu a obsazenost letadel vzrostla o 1,4 procentního bodu na 88,7 procenta.

 


    Aerolinky jsou největším přepravcem na londýnském letišti Gatwick. Firma dodala, že hospodaření podpořil vysoký zájem o lety z Británie do Malagy a Alicante ve Španělsku a Faro v Portugalsku během letní sezony. V letošním roce easyJet plánuje nové lety mezi Londýnem, Manchesterem a Moskvou.

    Firma současně slíbila vyčlenit akcionářům na výplatu dividendy větší objem zisku. Loni dala na dividendy pětinu zisku po zdanění, nyní hodlá vyplácet dividendy z částky odpovídající třetině zisku.

    Silný výkon easyJetu je v kontrastu s problémy většiny leteckého sektoru, kde mnoho společností ohrožují vysoké náklady na pohonné hmoty, slabá důvěra spotřebitelů a krize v eurozóně. Na počátku tohoto měsíce španělská letecká společnost Iberia oznámila, že propustí téměř čtvrtinu zaměstnanců. Německá Lufthansa již propustila stovky zaměstnanců a nyní hodlá posílit svůj program snižování nákladů. Své operace pak letos zastavily španělské aerolinky Spanair či maďarský Malév, napsala agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka