České aerolinie otevřou další linku do Ruska, tentokrát do Permu

20.11.2012

    Praha 19. listopadu (ČTK) - Další pravidelnou linku do Ruska, tentokrát do Permu, ležícího v nejvýchodnější oblasti evropské části Ruské federace poblíž pohoří Ural, chystají na začátek příští letní letové sezóny České aerolinie. Společnost plánuje do Permu vypravovat dva zpáteční spoje týdně, přičemž první let z Prahy by měl odstartovat 31. března 2013, informovala dnes ČTK mluvčí ČSA Hana Hejsková.

    České aerolinie pro linku do Permu již oficiálně obdržely přepravní práva. "Díky spolupráci na bázi vzájemného sdílení kódů s partnerskou leteckou společností Tatarstan Airlines budou moct České aerolinie klientům nabídnout mezi Prahou a Permem až tři frekvence týdně," uvedla Hejsková.

    Perm tak bude pro pro České aerolinie po Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samaře, Rostovu na Donu, Ufě a Nižném Novgorodu již osmá destinace a jedenáctá pravidelná linka provozovaná v Ruské federaci.

    Perm je hlavní město Permského kraje. Má i s aglomerací více než milion obyvatel a podle Hejskové patří mezi nejvýznamnější centra zbrojařského, strojírenského, petrochemického a dřevařského průmyslu. Vyrábějí se zde kromě jiných letecké a raketové motory.

    Na novou linku do Permu České aerolinie nasadí moderní letouny Airbus A319.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka