Počet cestujících z Brna do Moskvy se může zvýšit až třikrát

15.11.2012

    Brno 14. listopadu (ČTK) - Dvakrát až třikrát by se mohl zvýšit počet cestujících mezi Brnem a Moskvou. Řekl to dnes ČTK ředitel Letiště Brno Tomáš Plaček v reakci na snahu společnosti Travel Service provozovat linku z Moravy do hlavního města Ruska pod značkou nízkonákladových aerolinií Smart Wings. Nyní létá na této lince třikrát týdně ruský UTair, který má v plánu zvýšit frekvenci spojů.


    "Zatím se o tom diskutuje. Jak by to bylo často, ještě není zřejmé. Jasno bychom měli mít během několika měsíců," uvedl Plaček. Loni brněnské letiště odbavilo na této lince 50.000 cestujících, letos jen 20.000. "Potenciál zde je ve srovnání s předchozími roky. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby UTair počet spojů rozšířil a Travel Service zavedl novou linku. Kapacitu na to máme a nebyl by problém odbavit spoje, i kdyby létaly denně," prohlásil Plaček.

    Travel Service už požádal o přidělení přepravních práv na zmíněnou linku. Chce začít létat co nejdřív poté, co je obdrží od ministerstva dopravy a zároveň dostane povolení i z ruské strany. Mohlo by to být ještě před koncem roku.

    Brněnské letiště letos do konce září přepravilo 467.000 cestujících, což je zanedbatelný nárůst proti loňskému velmi úspěšnému roku. Na charterové lety z toho připadalo 265.000 lidí.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka