Ruské ministerstvo obrany zakoupilo čtyři české letouny L-410

12.11.2012

    Moskva 11. listopadu (ČTK) - Ruské ministerstvo obrany uzavřelo s českou společností Aircraft Industries kontrakt na dodávku čtyř letounů L-410. Podle serveru Lenta.ru o tom informoval generální ředitel ruského těžařského holdingu UGMK Andrej Kozicyn, jehož firma drží jednapadesát akcií kunovického podniku vyrábějícího stroje L-410. 
 
 
    Zakoupené letouny budu podle Kozicyna dodány v roce 2013. Uzavřená dohoda zahrnuje opci na koupi dalších čtyř strojů. 
 
    Z materiálů UGMK podle ruských webů vyplývá, že letoun 410UVP-E20 v základním provedení stojí 2,4 milionu eur (přes 60 milionů korun). Jakou modifikaci stroje dostane ruské ministerstvo obrany, Kozicyn neupřesnil. 
 
    Podle informací londýnského Mezinárodního institutu pro strategická studia (IISS) ruské vojenské letectvo provozuje už sedm letounů L-410. 
 
    Kozicyn už dříve v ruských médiích hovořil o tom, že společnost Aircraft Industries letos vyrobí v roce 16 těchto letounů a 12 z nich bude určeno pro Rusko. Tam je kromě ministerstva obrany mají využívat zejména vzdálené sibiřské regiony. 
 
    V dobách před pádem komunismu létaly v bývalém Sovětském svazu stovky těchto letounů a v poslední době se na ruský trh vracejí. 
 
    Aircraft Industries je největším českým výrobcem civilní letecké techniky. Navazuje na sedmdesátiletou tradici závodu na leteckou výrobu v Kunovicích. Zaměstnává kolem 800 lidí.  
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka