V Praze neplánovaně přistál kvůli problémům cestující Airbus A380

09.11.2012

    Praha 9. listopadu (ČTK) - Na letišti v Praze dnes neplánovaně přistál kvůli zdravotním problémům jedné cestující obří Airbus A380 letící z Dubaje do Amsterodamu. Žena po přistání i přes pokusy o oživení zemřela, řekla ČTK bez bližších informací mluvčí pražského letiště Eva Krejčí. 
 
    Letadlo společnosti Emirates přistálo na Letišti Václava Havla kolem 11:30. Záchranáři se pokoušeli ženu resuscitovat, po 12:00 byla ale prohlášena za mrtvou, upřesnila mluvčí. Ve 13:16 letadlo odletělo do Amsterodamu, doplnila mluvčí. 
 
    Airbus A380, který je největším strojem určeným po přepravu cestujících, v Praze obvykle nepřistává. Poprvé se zde představil loni v říjnu u příležitosti 45. výročí působení německé letecké společnosti Lufthansa v Česku. Podle mluvčí ale letadla této velikosti mohou v Praze přistávat, letiště na ně má certifikaci. Airbus A380 je dlouhý 73 metrů, rozpětí křídel má 80 metrů a pojme až 880 cestujících. V luxusní verzi letadla mají cestující k dispozici vlastní postel, bar, společenskou místnost nebo tělocvičnu.   
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka