Španělská letecká firma Iberia propustí téměř čtvrtinu pracovníků

09.11.2012

    Madrid 9. listopadu (ČTK) - Španělská letecká společnost Iberia hodlá v rámci restrukturalizace zrušit 4500 pracovních míst, což odpovídá téměř čtvrtině její celkové pracovní síly. Oznámila to dnes firma International Airlines Group (IAG), která je majitelem podniku. Dodala, že Iberia nyní "bojuje o přežití". 
 
 
 
    IAG, která vlastní rovněž britskou leteckou společnost British Airways, rovněž uvedla, že v prvních třech čtvrtletích letošního roku vykázala ztrátu 39 milionů eur (990 milionů Kč) po zisku 338 milionů eur před rokem. Samotná Iberia v období od ledna do září prodělala na provozní úrovni 262 milionů eur, napsaly agentury AP a DPA. 
 
    Generální ředitel španělských aerolinek Rafael Sanchez-Lozano uvedl, že firma je ztrátová na všech svých trzích. "Iberia se musí zmodernizovat a přizpůsobit novým konkurenčním podmínkám, protože její náklady jsou výrazně vyšší než náklady konkurence ve Španělsku a Latinské Americe," dodal. Iberia hodlá snížit svou přepravní kapacitu o 15 procent a zbavit se 25 letadel. 
 
    Španělsko se nyní potýká s hospodářskou recesí a stoupající mírou nezaměstnanosti. Ta se ve třetím čtvrtletí vyšplhala až na rekordních 25 procent. 
 
Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka