Air China se usmívá čtyřicetkrát

05.11.2012

    Neobyčejnou scénu mohli třicátého října na továrním letišti firmy Boeing spatřit mnozí zde přítomní novináři. Z boků trupu dálkového Boeingu 777-300ER, právě slavnostně jako její desátý z celkem devatenácti objednaných 777 předávaného největší čínské letecké společnosti China Airlines, se na ně usmívalo hned čtyřicet obličejů.

 


    Velmi neobvyklá livery vznikla jako výsledek spolupráce zmíněných společností. Ty v červenci vypsaly soutěž, během níž na čínském Facebooku hledaly lidi, ochotné poslat vlastní portréty včetně zdůvodnění, proč by právě jejich obličej měl létat desítky tisíc kilometrů na trupu zmíněné „Triple-Seven“.

    Vzhledem k tomu, že její 777 jsou a budou nasazovány především na dálkových linkách z Pekingu do Londýna, Paříže a Frankfurtu, čtyřicet usměvavých Číňanů již brzo „vlétne“ i na evropská letiště.

--
Pramen

http://www.flugrevue.de/de/luftfahrt/airlines/air-china-uebernimmt-triple-seven-mit-40-fachem-lacheln.103182.htm Air china ubernimmt Triple Seven mit 40-fachem Lacheln

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka