Singapore Airlines: A 380 bude ještě víc!

31.10.2012

Ve středu 24. října se na letišti Toulouse, kde sídlí i největší výrobní závod Airbusu, konala pro výrobce velmi zajímavá malá slavnost, Kupodivu ale nešlo o slavnostní předání dalšího vyrobeného „drobečka“, největšího dopravního letounu světa Airbus A380, některému z dosavadních uživatelů. Zástupci jednoho z předních světových leteckých dopravců, Singapure Airlines, SIA, užívajících v současnosti již devatenáct těchto „drobečků“ se dvěma palubami pro cestující uvnitř, totiž se zástupci výrobce podepsali téměř neuvěřitelně znějící předběžnou dohodu o následující dodávce dalších pěti nových A380, poháněných stejně jako všechny předchozí stroje společnosti motory Rolls Royce Trent.

 

Pozoruhodné je, že i díky zmíněné dohodě je nyní již závazně objednáno 262 „třistaosmdesátek“. Stejně zajímavá je také další předběžná dohoda. Týká se dalšího velmi moderního dopravního letounu pro střední tratě, montáž jehož prvního létajícího prototypu již  probíhá na v úterý 23. října nově otevřené montážní lince. Druhý zástupci SIA podepsaný Letter of intent se totiž týká opce na nákup dalších dvaceti nejmodernějších dopravních strojů světa - Airbus A350-900XWB. To v praxi znamená, že jen SIA jich již objednala čtyřicet a celkem dosud světoví letečtí dopravci napevno objednali neuvěřitelných 578 „třistapadesátek“. Vůbec první sériový A350 má být prvnímu z dosavadních 34 zákazníků dodán ve druhém pololetí 2014. Airbus také sdělil novinářům, že montáž prvního A350 s výrobním číslem MSN1 probíhá velmi dobře. Trup je již dokončen a s křídly i ocasními plochami bude definitivně spojen počátkem listopadu.

 

K prvnímu letu má odstartovat v polovině roku 2013. „Právě podepsaná velká objednávka nám i nadále umožňuje držet prapor naší strategie, poskytovat zákazníkům naše služby nejmodernějšími a nejpohodlnějšími letouny se špičkovým vybavením příští generace, které jsou k dispozici, stále velmi vysoko“, řekl novinářům v Toulouse předseda představenstva SIA Goh Choon Phong.

-

http://www.flugrevue.de/de/luftfahrt/airlines/SIa-will-meh...

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka