Russian Technologies koupí 35 letadel Boeing za 3,5 miliardy USD

30.10.2012

    Moskva 30. října (ČTK) - Ruský státní průmyslový a zbrojní holding Russian Technologies koupí od amerického výrobce Boeing 35 letadel 737 MAX. Hodnota transakce je 3,5 miliardy dolarů (67,7 miliardy Kč). Oznámily to firmy v dnešním společném prohlášení.


    První dodávky se mají uskuteční v srpnu 2018, napsala agentura Reuters.


    Boeing očekává, že v příštích 20 letech dodá do Ruska a sousedních zemí 1140 nových letadel. Celková hodnota dodávek má činit 130 miliard USD.


    Nový model 737 MAX je odpovědí na konkurenční úsporný model Airbusu A320neo a Boeing do něj vkládá velké naděje. Doufá, že se mu díky němu podaří sesadit Airbus z pozice největšího výrobce komerčních letadel na světě. Model se zatím velmi úspěšně prodává. Na počátku října měl Boeing přes 850 objednávek na nový letoun.


    Russian Technologies provozuje leteckou společnost Rosavia. Má také dohodu s ruskými aerolinkami Aeroflot o koupi letadel jménem firmy a jejich leasingu.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka