Železniční napojení letiště v Mošnově postaví Eurovia CS

24.10.2012

    Mošnov (Novojičínsko) 23. října (ČTK) - Železniční trať, která napojí Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku na trať mezi Sedlnicí a Studénkou, postaví společnost Eurovia CS. Zakázka bude mít bez DPH hodnotu téměř 438 milionů korun, přičemž původní předpokládaná cena byla více než 726 milionů. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek.

 


    Mluvčí Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který je zadavatelem zakázky, Šárka Vlčková řekla, že v tuto chvíli se projekt připravuje na schválení evropské dotace. Měla by činit 85 procent zakázky. "Výzva je otevřena do ledna. Pokud úřad regionální rady podmínky stavby schválí, mohlo by se na jaře začít stavět," řekla Vlčková. Stavba má trvat 14 měsíců.

    Díky soutěži se cena stavby podstatně snížila. "Hodnota celé zakázky bude 582 milionů korun včetně DPH, projektové dokumentace i výkupů pozemků. Samotná stavba bude stát s DPH 525 milionů," řekla mluvčí.

    Nový úsek železnice bude dlouhý přibližně tři kilometry. Kvůli napojení na mošnovské letiště Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) kompletně zrekonstruuje vlakovou trať mezi Sedlnicí a Studénkou. Zvýší její kapacitu a trať elektrifikuje.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka