Superjetem do Mexika

12.10.2012

    Minulou sobotu šestého října přistál na mezinárodním letišti v Benátkách velmi moderně vyhlížející dvoumotorový dopravní letoun. Jeho zbarvení bylo ovšem nepříliš obvyklé. Drak v Suchojově továrně v Komsomolsku na Amuru 5.října, kdy sjel z výrobní linky, nově vyrobeného velmi úspěšného commuteru Suchoj Superjet 100 výrobního čísla 95023 byl nastříkán jen základními barvami, v nichž byl vyroben.

    Důvodem jeho přítomnosti na zmíněném letišti je, že na něm ve společném podniku italské firmy Alenia Aermacchi a společnosti Suchoj Holding začaly dokončovací práce před prvním přeletem Atlantiku na americký kontinent. Po získání slušivého livery mexické společnosti Interjet a dokončení dalších prací se první z dvaceti jí objednaných Superjetů jako vůbec první SSJ 100 vydá na let přes Atlantik.

    Stane se tak první „stovkou“, létající na západní polokouli. Zajímavé je, že nedávná katastrofa továrního předváděcího stroje téhož typu při předvádění v Indonésii kupodivu skoro jistě na jeho prodejnost větší vliv neměla.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/zivilluftfahrt/suchoi-superejet-fuer-interj...

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka