LOM Praha představil zmodernizované vojenské vrtulníky Mi-171Š

26.09.2012

    Praha 25. září (ČTK) - Opravárenský závod LOM Praha dnes na kbelském letišti představil tři vrtulníky Mi-171Š nově zmodernizované pro českou armádu. Dva byly k dispozici jako statická ukázka, jeden předvedl cvičný let. ČTK o tom dnes informoval mluvčí LOM Praha Andrej Čírtek.

 


    Prostředky na modernizaci těchto strojů poskytly USA, které daly dva miliony dolarů.

    Vrtulníky jsou vhodné kromě klasických přepravních úkolů v rizikovém prostředí či zásahů při nevojenských situacích, jako jsou povodně, i pro operace speciálních sil, uvedl Čírtek.

    Dodal, že díky unikátnímu senzorickému vybavení dokážou piloti například v noci vidět drát ve vzduchu na vzdálenost dvou kilometrů. Na modernizovaných vrtulnících musí ještě technici provést údržbu motoru, potom budou připraveny k nasazení doma i v zahraničních misích.

    Mi-171 svou konstrukcí vychází ze strojů Mi-8/17, které patří k nejrozšířenějším vrtulníkům na světě. Létá zhruba od poloviny 90. let. V rámci deblokace ruského dluhu vůči ČR získala Armáda České republiky od roku 2005 šestnáct těchto strojů. Modernizováno bylo zatím osm z nich.   

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka