Spojené státy podle EU nepřestaly subvencovat Boeing

26.09.2012

    Ženeva 25. září (ČTK) - Evropská unie předložila Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost, ve které obvinila Spojené státy, že nepřestaly poskytovat subvence domácímu výrobci letadel Boeing. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

    USA měly podle dřívějšího rozhodnutí WTO ukončit poskytování subvencí Boeingu do 23. září. Stížnost je součástí sedmiletého boje ohledně subvencí pro Boeing a jeho evropského konkurenta Airbus mezi Bruselem a Washingtonem.

    WTO v minulosti dospěla k závěru, že subvence svým výrobcům poskytují obě strany. Spojené státy již dříve obvinily EU, že nepřestala poskytovat Airbusu subvence, jak po ní požadovalo rozhodnutí WTO.

    Airbus a Boeing mezi sebou soupeří o vedoucí pozici na trhu s letadly. V letošním prvním pololetí dodal Airbus zákazníkům 279 letadel, a mírně tak zaostal za Boeingem, jenž dodal 287 letounů. Loni však Airbus získal 1419 objednávek, což bylo vůbec nejvíc v historii letectví.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka