Letiště K. Vary odbavilo v létě méně lidí, ubylo cest do lázní

21.09.2012

    Karlovy Vary 20. září (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech za červenec a srpen odbavilo celkem 17.711 cestujících, v porovnání se stejným obdobím loňského roku to bylo o 1039 lidí méně. Očekávaný výsledek souvisí s nižší poptávkou po lázeňských službách a se snížením počtu hostů mířících do lázní v době prázdnin. V té době dávají lidé přednost cestám do tradičních prázdninových, hlavně přímořských destinací. ČTK to oznámil obchodní manažer Radek Zábranský.

 


    Na tradiční lince mezi Moskvou a Karlovými Vary byl propad v přepravených cestujících téměř o 11 procent. Souviselo to ale do jisté míry také s tím, že nabízená kapacita na této lince zůstala na loňské, vyšší úrovni. Proto byly jednotlivé lety méně obsazené, uvedl Zábranský. "Naopak výpadek související s ukončením činnosti společnosti Czech Connect Airlines, která loni v letním období provozovala linku do Jekatěrinburgu, částečně kompenzovaly linky ČSA do Samary a Rossija do Petrohradu," uvedl Zábranský.

    Vývoj hospodaření letiště, jehož vlastníkem je Karlovarský kraj, probíhá podle plánu, podotkl Zábranský. Vzhledem k vyšším výnosům dosažených v prvním pololetí roku lze očekávat, že do hospodaření se prázdninový výpadek počtu cestujících negativně nepromítne, uvedl manažer. "V létě jsme uzavřeli smlouvy na nové vozidlo k odmrazování letadel a nový tahač. Tahač pro letadla do 80 tun byl pořízen začátkem září, vozidlo pro odmrazování letadel dostaneme do začátku zimy," dodal Zábranský.

    Provoz na mezinárodním letišti v Karlových Varech bude od 2. října rozšířený o další mezinárodní linku z Ruska. Létat na ní bude společnost Ural Airlines, která už do lázeňské metropole přepravuje cestující z Jekatěrinburgu. Mezi Karlovými Vary a Ťumení budou stroje ruského přepravce létat prozatím jednou týdně po celý zimní letový řád. Ťumeň bude pátým místem, odkud ruská klientela do lázeňského města cestuje. Nyní jsou to kromě Jekatěrinburgu ještě Moskva, Samara a Petrohrad.    

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka