Ekonom:Aircraft Industries chystá vylepšenou verzi L 410 Turbolet

20.09.2012

    Kunovice (Uherskohradišťsko) 20. září (ČTK) - Letecký výrobce Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku pracuje na značně vylepšené verzi známého letounu L 410 Turbolet. Údajně se jedná o největší konstrukční změny od roku 1969, kdy vzlétl první prototyp. V dnešním vydání to píše týdeník Ekonom. Malý dopravní letoun L 410 je už řadu let nosným programem Aircraft Industries.

    Dolet L 410 by se měl po úpravách téměř zdvojnásobit, zvětší se prostor pro zavazadla a letoun bude mít podle firmy například i delší životnost. Modernizovanou verzi L 410 NG chce firma dodávat od konce roku 2015, a to 24 až 30 kusů ročně. To by představovalo značný nárůst oproti současné produkci. Letos plánuje kunovický podnik vyrobit 16 letounů, řekla týdeníku generální ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková.

    Týdeník také uvedl, že kunovická firma získala smlouvu na dodávku deseti letounů L 410 v letech 2013 a 2014 pro ruskou leasingovou společnost Iljušin Finance. Letadla budou vybavena novými motory od pražské firmy GE Aviation a novými vrtulemi společnosti Avia Propeller, píše Ekonom.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

:)))

Odpovědět

Datum : 21.09.2012 12:15, Vložil : :)

To je výborná zpráva !!!

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka