Lidé uvidí na Dnech NATO i mezinárodní zásah proti teroristům

04.09.2012

    Ostrava 4. září (ČTK) - Hned několik ukázek spolupráce českých bezpečnostních složek se zahraničními kolegy uvidí 22. a 23. září návštěvníci letošních Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově nedaleko Ostravy. Mezi nejatraktivnější bude patřit zásah české a polské protiteroristické jednotky. ČTK to dnes řekl šéf sdružení Jagello 2000, které je hlavním organizátorem akce, Zbyněk Pavlačík.

    "Co přesně protiteroristické jednotky z Česka a Polska předvedou, bude překvapení. Mohu jen říci, že se bude jednat o společný zásah za podpory polského vrtulníku a pro diváky to bude velmi atraktivní," řekl Pavlačík. Uvedl, že polská jednotka se představí jen v Česku, protože v Polsku se žádná podobná akce nekoná.

 


    Mezinárodní spolupráci ukážou i celníci. Návštěvníci se mohou těšit na společnou ukázku v podání české Celní správy a slovenské Jednotky služobních zákroků, uvedl Pavlačík.

    Svou činnost předvede i mobilní dohled Celní správy ČR, mezi jehož činnost patří pátrání po zboží uniklém dohledu celních orgánů, kontrola přeshraniční přepravy odpadů, ale i kontrola stanovených dob řízení a odpočinku řidičů. Návštěvníci uvidí celní protidrogovou jednotku a služební kynology.

    Na diváky čeká také řada atraktivních leteckých ukázek, mimo jiné průlet legendárního bombardéru B-52H Stratofortress, vystoupení akrobatických skupin nebo unikátní ukázka tankování letadla za letu.

    Přehlídky vojenské a letecké techniky, bezpečnostních a záchranářských složek se letos zúčastní rekordních 20 zemí. Diváci neplatí žádné vstupné. Dny NATO se letos konají podvanácté, loni je během dvou dnů navštívilo 225.000 lidí. Podle organizátorů jde o nejnavštěvovanější vícedenní akcí v Česku.     

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka