Airbus: Svět bude během 20 let potřebovat 28.000 nových letadel

04.09.2012

    Londýn 4. září (ČTK) - Růst celosvětové letecké dopravy si v příštích 20 letech vyžádá zhruba 28.000 nových letadel v hodnotě čtyř bilionů dolarů (79 bilionů Kč). Předpověděl to dnes evropský výrobce letadel Airbus.

    Do roku 2031 se počet letadel určených k osobní přepravě podle Airbusu zvýší na 32.550 strojů ze současných 15.500 strojů. Přes deset tisíc letounů bude navíc během tohoto období nahrazeno modernějšími stroji. Firma předpokládá, že průměrné tempo růstu celosvětové osobní letecké přepravy v příštích 20 letech dosáhne téměř pěti procent ročně.

    "Domácí letecká přeprava v Číně během 20 let předstihne přepravu v USA," uvedl Airbus. "Letectví není nezbytné pouze pro mezinárodní obchod, ale také pro domácí ekonomiky," upozornil.

    Airbus soupeří o vedoucí pozici na trhu s letadly s americkým konkurentem Boeing. V letošním prvním pololetí dodal Airbus zákazníkům 279 letadel. Mírně tak zaostal za Boeingem, jenž dodal 287 letounů. Airbus loni získal 1419 objednávek, což bylo vůbec nejvíc v historii letectví.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka