Turboletem z Kunovic do Rijádu

24.08.2012

    Výrazně inovovaný výrobek kunovické letecké továrny Aircaft Industries (dříve LET), dvoumotorový dopravní L-410 Turbolet, začíná postupem času stále více prokazovat, že má všechny předpoklady zaujmout mnoho potenciálních kupců i v novém století.

    L-410 UVP-E20, vybavený novými motory General Electric GE H80-200, které pohánějí nové vrtule Avia AV-725, totiž nedávno zcela bez problémů absolvoval zátěžové letové zkoušky ve Spojených arabských emirátech. Vnější teploty na jeho dočasné zkušební základně, letišti Ras Al Khaimah přitom během zkušebních letů dosahovaly 45-50 stupňů Celsia.

    Letové zkoušky v extrémním prostředí opět potvrdily očekávání konstruktérů, že s novým motory a vrtulemi dochází i v takto extrémních podmínkách k významnému zlepšení letových vlastností i výkonů stroje.

    Nová model Turboletu udělal bez problémů ukončenými letovými zkouškami za vysokých okolních teplot důležitý krok k plánované certifikaci Evropským leteckým úřadem EASA.

Poděkování
Za zaslání zprávy děkujeme manažerce Aircraft Industrie Noře Strádalové

--
Pramen
Tisková zpráva Aircraft Industries
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

klesadlo...

Odpovědět

Datum : 27.08.2012 12:07, Vložil : shuppik

Haha, taky mne pobavilo - klesat s jednim motorem dokáže leccos, třeba traktor vyhozený z wrrtulníku... Asi by měla býti vždy u příspěvku uveřejněna fotografie příslušného redaktora, neb podobné plky se zde vyskytují zcela pravidelně, na druhou stranu, na rozdíl od konkurence je FlyMag prostě takový ftipný server kde se jeden nenudí.. :-)))

Opravdu Rijád???

Odpovědět

Datum : 25.08.2012 07:17, Vložil : Ivan Bednařík

1. Trochu jsem se podivil, když zkoušky byly v Ras Al Khaijmah, že se v nadpise článku mluví o letu Kunovice - Rijád. Odtud je to do zmiňovaného arrabského Emirátu ještě víc než 900 km. 2. V článku je taky zřejmě další chyba, když se píše "stroj je schopen klesat s pouze jedním běžícím motorem", správně má asi být "stoupat". Člověk by čekal, že na leteckém servru budou informace precizní a přesné. Jinak jsem ale rád, když se každá taková informace dostane do světa. Díky, Ivan Bednařík

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka