Turbolet letí do Ruska

09.08.2012

    Po nedávném leteckém veletrhu ve Farnborough je již jisté, že velmi povedený dopravní LET L- 410 Turbolet nezmizí z ruské oblohy ani v roce 2012. Flymag se totiž díky představitelům nynějšího výrobce, kunovické firmy Aircraft Industries, jako první dozvěděl zprávu, že právě ve Farnbororugh vedoucí manažeři kunovické firmy podepsali se zástupci známé ruské leasingové firmy Ilyushin Finance předběžnou dohodu na dodávku hned deseti modernizovaných Turboletů s opcí na další tři stroje téhož typu.

 


    Velmi zajímavé je, že všech třináct strojů již bude poháněno novými turbovrtulovými motory General Electric H80-200 a novými vrtulemi firmy Avia AV-725. Prvních deset letounů bude dodáno v letech 2013-2014, další tři, pokud by Ilyushin uplatnil opci, v roce 2015. Letos navíc již do Ruska k novým uživatelům přelétly čtyři nově vyrobené stroje.

    Jak se tedy zdá, univerzální a takřka nezničitelný výrobek československého leteckého průmyslu, jehož prototyp, poháněný ještě kanadskými turbovrtulovými motory PT-6A,  poprvé vzlétl na jaře roku 1969, z oblohy nad Ruskem nezmizí ani v 21. století. Není divu.

     Ve srovnání s nemalou konkurencí disponuje významnou předností - nízkými provozními náklady a schopností bez problémů přistávat na různých krátkých nezpevněných drahách i ve vysokých nadmořských výškách do vnější teploty 50 stupňů Celsia. Není tedy divu, že díky zájmu nejen ruských zákazníků se nynější management kunovického Aircraft Industries, 51 procent jehož akcií nyní vlastní ruský průmyslový holding UGMK, o nedostatek práce bát nemusí.

--
Poděkování
Za zaslání exkluzivní zprávy a fotografií pro flymag děkujeme PR manažerce Aircraft Industries Noře Strádalové.

--
Pramen
Tisková zpráva a fotografie Aircraft Industries

--
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

první???

Odpovědět

Datum : 09.08.2012 22:43, Vložil : kdokoliv

Je hezké, že se to Flymag jako první dozvěděl, ale pak nechápu, proč to jako jeden z posledních uveřejnil... Na Planes.cz i na Aerowebu je to od pondělka, tak jakápak exkluzivita???

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka