V Břestku na Slovácku se uskuteční festival balonového létání

07.08.2012

    Břestek (Uherskohradišťsko) 6. srpna (ČTK) - V Břestku na Uherskohradišťsku se v polovině srpna uskuteční festival balonového létání Lety bez hranic. Akce zahrnuje pětidenní kemp pro 24 dětí z Česka a Slovenska a také bohatý doprovodný program či atrakce v podobě startu balonů pro širokou veřejnost. Festival se koná od středy 15. do neděle 19. srpna. Novinářům to dnes řekl hlavní organizátor Libor Staňa.

    "Chceme dát možnost mladým zájemcům o balonové létání. Mimo praktické části, kdy budou u skládání a nafukování balonu a samotného letu, absolvují i teoretickou část, přednášky z meteorologie, navigace, stavby balonu, radiokorespondence a všeobecně z předmětů, které jsou zapotřebí k získání pilotního průkazu," popsal Staňa mládežnický kemp. Zúčastní se ho 16 dětí z ČR a osm ze Slovenska, po dvou se rozdělí do 12 balonů.

    Balony budou během festivalu startovat ve čtvrtek a v pátek ve 04:00 z kunovického letiště a v 18:00 z Balon Centra v Břestku. Na čtvrteční ráno je plánován přelet české a slovenské hranice, pořadatelé podle počasí zvažují start z Velké Javořiny. V pátek v 07:00 by zase balony měly vzlétnout od zimního stadionu v Uherském Hradišti. V sobotu v 07:00 se poletí opět z letiště v Kunovicích a v 18:00 se uskuteční v Břestku hromadný start všech balonů.

    Sobota bude vrcholem festivalu. V areálu Balon Centra bude od 15:00 připraven doprovodný program pro veřejnost. Kromě prohlídky balonů a jejich startu pořadatelé lákají zejména malé návštěvníky na spoustu her a soutěží a v případě příznivého počasí i na ukázkové lety na upoutaném horkovzdušném balonu. Navíc připravili program i pro děti ze tří dětských domovů ve Zlínském a jednoho z partnerského Trenčínského kraje. Pořadatelé očekávají až 3000 návštěvníků, připraveno bude i nové odstavné parkoviště.

    Balon Centrum Břestek bylo dokončeno koncem loňského roku. První lety se tam uskutečnily na začátku roku letošního, denní provoz začal o letních prázdninách. Centrum má deset horkovzdušných balonů, od nejmenších pro dva lidi až po největší šestnáctimístný. Nabízí lety v ČR a na Slovensku, v zimě však balony ze Slovácka podnikly i dvousetkilometrový let až do Alp. Služeb centra zatím podle Stani využilo několik set zájemců.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka