Letiště Karlovarského kraje letos nakoupí vybavení za 3,5 mil. Kč

11.07.2012

    Karlovy Vary 10. července (ČTK) - Společnost Letiště Karlovy Vary, jejímž vlastníkem je Karlovarský kraj, nakoupí letos za přibližně 3,5 milionu korun novou techniku sloužící hlavně k odbavení cestujících. Peníze ale nepůjdou z rozpočtu kraje, nýbrž z vlastních zdrojů společnosti.

    Náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD) dnes ČTK řekl, že to umožní dobré ekonomické výsledky, jichž letiště loni dosáhlo, když vykázalo zisk přes 8,9 milionu korun. Meziročně se tak zvýšil o zhruba 6,7 milionu korun.

    V plánu pořízení techniky jsou nové odbavovací schody, agregát pro napájení letadel po dobu pobytu na letišti, tahač vozíků a speciální dopravník. Důvody pro nákup jsou podle Navrátila jasné. Přibývá odbavených cestujících, a proto je třeba techniku častěji obměňovat a posílit.

    Počet pasažérů proti roku 2010 vzrostl loni o 40 procent na 99.014. "Dochází k situacím, kdy se na letišti objeví současně dvě letadla, která je třeba odbavit. Trend nárůstu pasažérů by měl pokračovat i letos," řekl náměstek.

    Kvůli rostoucímu odbavení už vznikla na letišti další odstavná plocha pro letadla a větší je i parkoviště před terminálem. To ale nejspíše není konec plánů na další rozvoj letiště. Navrátil podotkl, že se mění strategický plán rozvoje, starý zhruba pět let. V nově připravovaném by mělo dojít nejspíše i na další úpravy terminálu. Například se už ukázalo, že salonek pro důležité hosty je příliš malý a takzvaná V.I.P. zóna nestačí zájmu. Existuje i studie další zástavby ploch v okolí letiště.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka