Vládní Airbus přiveze do ČR turistky z havarovaného autobusu

29.06.2012

    Praha 28. června (ČTK) - Pro zraněné turistky, které jsou po nehodě autobusu od minulého víkendu v chorvatských nemocnicích, poletí v sobotu armádní letecký speciál. Po žádosti ministerstva zahraničních věcí (MZV) o tom dnes rozhodl ministr obrany Alexandr Vondra. Airbus vládní letky by měl odstartovat v sobotu dopoledne z kbelského letiště, nejprve zamíří do Zadaru a poté do chorvatského hlavního města Záhřebu, odkud přiveze zpět do ČR zraněné, řekl dnes ČTK mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

 


    Na zadarském letišti stroj naloží zraněnou Češku, která se nyní léčí v nemocnici v nedalekém městě Gospiči. S pacientkou je v Chorvatsku její dcera. V Záhřebu pak letoun přibere na palubu dvě zraněné dívky, které jsou prozatím v tamější nemocnici. Jedna z nich utrpěla těžká zranění a lékaři ji udržovali v umělém spánku. Její sestra je na tom podle lékařů lépe. Ostatní turisté do ČR přiletěli armádním speciálem minulou neděli, nebo byli převezeni v týdnu sanitkou.

    Podle ministerstva zahraničí se do ČR v brzké době vrátí ostatky sedmi pasažérů havarovaného autobusu. Pro sedm těl odjelo šest pohřebních vozů, sdělil dnes ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Karel Šrol. Ostatky jedné z obětí budou z Chorvatska přepravena později.

    Autobus, kterým jelo celkem 51 lidí, havaroval v sobotu brzy ráno na dálnici A1 ve středním Chorvatsku. Nehodu nepřežilo osm lidí, více než čtyři desítky cestujících utrpěly zranění. Příčiny neštěstí chorvatské úřady nadále vyšetřují.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka