Deset mrtvých při pádu indonéského armádního letadla v Jakartě

22.06.2012

    Jakarta 21. června (ČTK) - Nejméně deset lidí přišlo dnes o život při havárii dopravního letadla indonéské armády v metropoli Jakartě. Zahynulo všech sedm členů posádky a také dvě malé děti se starou ženou v troskách budov, do nichž stroj narazil.

    Letoun typu Fokker 27, který se zřítil u tamější letecké základny, byl na cvičném letu. Po pádu stroje, který se rozlomil na dva kusy, podle mluvčího indonéského vojenského letectva Asmana Yunuse přežil jeden člen posádky, v nemocnici ale podlehl zraněním.

 


    Mluvčí indonéské armády Iskandar Sitompul řekl agentuře AP, že jsou potvrzeny tři oběti na zemi. Podle jiného zdroje jde o dvě děti ve věku dvou a šesti let a o starší ženu.

    Podle místní televize Metro TV zachvátil osm domů, do nichž letoun starý dvě desítky let narazil, velký požár. Na místě zasahovalo několik desítek hasičských vozidel.

    "Zaslechla jsem velký výbuch. Vyběhla jsem ven a zahlédla za svým domem sloup dýmu a plameny," vylíčila jedna z místních obyvatelek.

    V květnu se v oblasti zřítil ruský civilní letoun Suchoj Superjet S-100 s 45 lidmi na palubě během předváděcího letu. Nikdo tehdy nehodu nepřežil.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka