Na CIAF do Hradce začátkem září dorazí letectva až 15 států

21.06.2012

    Hradec Králové 20. června (ČTK) - Letectva nejméně 11 států se představí na přehlídce Czech International Air Fest (CIAF), která se uskuteční 8. až 9. září na letišti v Hradci Králové. Další tři až čtyři země by měly ještě účast definitivně potvrdit během následujících dvou měsíců. V premiéře by se v Hradci Králové měla představit chorvatská akrobatická skupina Krila Oluje se sedmi vrtulovými stroji Pilatus. Novinářům to dnes řekli zástupci pořádající agentury.

    Kromě Armády České republiky by měli na show vystoupit se svými stroji například piloti z Francie, Belgie, Německa, Itálie, Polska, USA či Maďarska. Vedle chorvatské skupiny jsou již potvrzeny i účasti akrobatických skupin Breitling Jet Team z Francie a polské Orlik, řekl organizátor přehlídky Aleš Cabicar.

    Z bojových proudových strojů se ve vzduchu představí JAS 39 Gripen a L 159 české armády, stíhačka F 16 z Belgie a MIG 29 ze Slovenska. V jednání je účast německé F4 Phantom a bulharské Su 25, uvedl Cabicar. Další stroje budou připraveny na takzvaných statických ukázkách, například velká transportní letadla C-130 Hercules či CASA.

    Vstupné bude pro dospělého stejné jako loni, tedy 300 korun. Děti do 15 let budou mít vstup zdarma. Město Hradec Králové přehlídku podporuje částkou 2,4 milionu korun, Královéhradecký kraj dává 750.000 korun. Více informací o letošním ročníku přehlídky je možné najít na www.airshow.cz.

    Na loňský ročník letecké show dorazilo na hradecké letiště přes 50.000 lidí. Svou techniku představila letectva z 11 zemí. CIAF se na hradeckém letišti konal do roku 2002. Po odchodu armády z hradeckého letiště se pořadatelé rozhodli ji kvůli technickým problémům se zajištěním letiště přesunout do Brna, ze kterého se vrátila zpět do Hradce po sedmi letech. V Brně totiž byl problém akci skloubit s civilním leteckým provozem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Kecalové

Odpovědět

Datum : 24.06.2012 10:53, Vložil : Vojta

Je sice hezké, že se pan Cabicar vytahuje s premiérovou účastí Krila Oluje, ale nějak zapomněl připomenout, že se už prezentovali na posledním ročníku CIAFu, který se konal v Brně.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka