Letišti Karlovy Vary loni vzrostl zisk na více než 8,9 milionu Kč

21.06.2012

    Karlovy Vary 20. června (ČTK) - Letiště Karlovy Vary, jehož vlastníkem je Karlovarský kraj, vykázalo za loňský rok zisk přesahující 8,9 milionu korun. Meziročně to představovalo nárůst o zhruba 6,7 milionu korun. Plánovaný zisk se podařilo překročit dvojnásobně v době, kdy letiště významně investovalo do rozvoje infrastruktury a pořízení techniky. Výsledek ovlivnil rostoucí počet odbavení, počet pasažérů proti roku 2010 vzrostl o 40 procent na 99.014. ČTK to dnes oznámil obchodní manažer Radek Zábranský.

 


    Loni odbavený počet cestujících byl rekordem v historii letiště. Právě zájem o cesty do regionu, hlavně klientů z Ruska, umožňuje rozvoj letiště. "To ale chce získat zákazníky také z jiných destinací, abychom měli argumenty pro jednání s dalšími leteckými společnostmi. Usilujeme o linky mířící na západ Evropy," uvedl ředitel letiště Václav Černý. Pro letošek plánuje letiště zisk 6,3 milionu korun. "Počítáme v něm se snížením všech poplatků na letišti pro pravidelné i charterové lety," podotkl Černý.

    Nový ceník poskytovaných služeb, který bude výhodnější zejména pro velké dopravce na pravidelných linkách, začne platit od 1. července. V průměru tak bude představovat třeba zlevnění přistávacích poplatků asi pět procent. Změny poplatků se týkají přistání, parkování, pozemního odbavení i letištních tax. Pro menší stroje na nepravidelných linkách sazby mírně vzrostou, zhruba o dvě procenta. Smyslem úprav je podle Černého zatraktivnění letiště pro aerolinie, které sem létají, i pro ty, které chce přilákat.
    Letos od ledna do konce května už prošlo terminálem mezinárodního letiště Karlovy Vary 42.328 cestujících. To bylo meziročně o 20 procent více. Snížil se ale objem odbaveného zboží a pošty na 32.134 kilogramů. Meziroční pokles byl zhruba o 24 procent. "Hlavní příčinou poklesu bylo, že u přepravovaného zboží se v našem případě jedná o takzvanou dokládku. To znamená, že při vyšším počtu cestujících a vyšším vytížení letů odbavovaných na karlovarském letišti lze přepravit méně zboží," dodal Zábranský.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka