Ostravská CCA prý lety přerušila jen dočasně

19.06.2012

    Ostrava 19. června (ČTK) - Ostravská letecká společnost Job Air-Central Connect Airlines (CCA) zdůvodnila pondělní přerušení letů na pravidelných linkách tím, že nebyly rentabilní. Přerušení provozu je prý dočasné, firma chce optimalizovat provoz a upravit restrukturalizační plán. Uvedl to dnes jednatel CCA Daneš Zátorský v tiskovém prohlášení.

    CCA létaly z Prahy například do Ostravy, Lublaně, Berlína, Hannoveru a Stuttgartu. Společnost je od letošního května v úpadku, ale přesto slibovala, že své služby zachová. O tom, že firma všechny své pravidelné lety v pondělí po 21:30 nečekaně přerušila, informovala v pondělí večer mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková. Uvedla, že ČSA se o zákazníky ostravských aerolinek dočasně, a to do středy včetně, postarají.

 


    Mluvčí Letiště Ostrava Michaela Kubešová řekla, že z mošnovského letiště dnes měly odletět dvě linky do Prahy. Jedna v 05:20, druhá ve 14:55.

    "Vhledem k tomu, že velkou část kapacity sedadel na těchto linkách má rezervovanou pro své klienty společnost ČSA, podařilo se nám po dohodě s touto společností pro cestující na ranní lince - 17 lidí - zajistit náhradní autobusovou dopravu," uvedla Kubešová. Cestující, kteří měli odletět odpoledne, letiště o zrušení letu informovalo. "Týká se to asi 30 lidí. Pokud se někteří, kteří neobdrží informaci, dostaví k plánovanému odletu, budeme po dohodě s ČSA opět řešit náhradní dopravu," dodala.

    Podle stránek společnosti CCA, jež sídlí na mošnovském letišti, provozuje firma letadla typu SAAB 340, v pasažérské verzi s kapacitou 33 cestujících a v cargo verzi. Na internetu je uvedeno, že má osm letadel.

    Krajský soud v Ostravě rozhodl v květnu o úpadku CCA, ale vedení firmy tehdy uvedlo, že bude dál usilovat o záchranu aerolinek. Návrh na insolvenci společnosti podala švédská firma Siemens Financial Services kvůli dluhům za pronájem letadla. Podle tohoto návrhu jí dluží CCA více než 294.000 dolarů, tedy zhruba šest milionů korun.

    Zátorský zdůvodnil přerušení provozu tím, že "se nepotvrdily dlouhodobé statistiky prodeje letenek, nebylo dosaženo plánované rentability provozu jednotlivých linek". Od konce března podle něj CCA rozšířila pravidelnou linku Ostrava-Praha o další linky z Prahy, a to konkrétně do Berlína, Stuttgartu, Hannoveru, Lublaně, Záhřebu a Krakova.

    Mluvčí ČSA v pondělí uvedla, že CCA létaly do Lublaně, Ostravy, Krakova, Berlína, Hannoveru a Stuttgartu. ČSA na tyto spoje nabízely letenky, ale linky neprovozovaly. Přesto podle Hejskové poskytnou lidem náhradní možnosti. "V případě všech dotčených spojů v nejbližších 48 hodinách najdeme pro své cestující alternativní spojení s využitím jiných leteckých společností. V případě, že si takové řešení nebude cestující přát, může letenku vrátit," oznámila mluvčí aerolinek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka