Na Rakovnicku spadlo malé letadlo, pilot na místě zemřel

18.06.2012

    Zdeslav (Rakovnicko) 17. června (ČTK) - Po pádu malého letadla mezi obcemi Čistá a Zdeslav na Rakovnicku dnes vpodvečer zemřel pilot. Příčiny nehody se vyšetřují, řekla ČTK mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková. Ve Středočeském kraji jde o víkendu o třetí pád letadla. Na Benešovsku byl v sobotu vážně zraněn pilot, u Mladé Boleslavi spadlo historické letadlo, lehce zraněni byli dva lidé.

    Dnešní nehoda se podle Žáčkové stala kolem 18:00. "Jednalo se o ultralight, pilot na místě zemřel," řekla ČTK Žáčková. Úmrtí pilota potvrdila i mluvčí krajských hasičů Lenka Kostková. Bližší informace neměly k dispozici.

 


    Při sobotní nehodě na Benešovsku vznikla na letadle škoda milion korun. Zraněný pilot byl do nemocnice převážen ve stabilizovaném stavu. Podle policie by za nehodou mohl být nezvládnutý manévr. Při pádu letadla u Mladé Boleslavi byli pasažéři letadla podle hasičů ošetřeni na místě. Letadlo začalo hořet, ale požár byl rychle uhašen.

    S letectvím je spojen také dnešní pád zkušeného parašutisty na letišti v Dlouhé Lhotě na Příbramsku. Muž patrně nezvládl manévr, zřítil se na zem z velké výšky a na místě zemřel.

    Letos se pád malého letadla se smrtelnými následky udál do dneška pouze 28. dubna v Kosmové u Toužimi na Karlovarsku, kde při pádu ultralehkého letadla zahynuli dva lidé.

    V minulých letech se nejvíce smrtelných nehod při pádu rogal, malých letadel či paraglidů odehrálo od června do října. Loni podle dostupných údajů zahynulo při pádech malých letadel v ČR sedm lidí, včetně například bývalého hokejového reprezentanta Jaroslava Jiříka (71), jenž zemřel při zřícení svého sportovního letadla 11. července v Brně-Medlánkách.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka