NetJets si objednal od Bombardieru a Cessny 425 letadel

13.06.2012

Columbus 12. června (ČTK) - Letecká společnost zaměřující se na soukromou klientelu NetJets plánuje koupit 425 nových letadel od firem Cessna a Bombardier. Hodnotě kontraktu je 9,6 miliardy USD (197 miliard Kč). Letadla mají rozšířit flotilu společnosti v Severní Americe a Evropě.


    NetJets patří společnosti Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta. Firma se zaměřuje na soukromou klientelu, které nabízí podílové vlastnictví letounů. Zájemce tak za poplatek získá určitý počet letových hodin. Podle NetJets je akvizice dosud největší dohodou v soukromém letectví.


    Smlouva je součástí desetiletého plánu NetJets na obnovu celé flotily. Nová letadla mají být rychlejší a úspornější a létat na delší vzdálenosti. Budou mít rovněž větší a pohodlnější kabiny, více možností zábavy na palubě a připojení k internetu během celého letu.


    Od Bombardieru si NetJets objednal celkem 275 letadel a od Cessny 150 letadel. Cessna Aircraft je největším světovým výrobcem menších tryskových letadel používaných pro soukromé lety a je divizí firmy Textron.


    Bombardier získal od NetJets již druhou velkou objednávku za 15 měsíců. Loni v březnu si aerolinky objednaly od Bombardieru 120 letadel za více než 6,7 miliardy USD, napsaly agentury AP a Reuters.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka