ČSA odhadují škodu sobotním požáru hangáru až na 300 mil. Kč - AKTUALIZOVÁNO - Fotogalerie

29.06.2012

Nové fotografie naleznete v naší FOTOGALERII.

Praha 11. června (ČTK) - Výše škody, kterou způsobil sobotní požár v hangáru F pražského ruzyňského letiště, se odhaduje až na 300 milionů korun. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Českých aerolinií (ČSA) Hana Hejsková. Oheň zničil letadlo ATR 42 a lehce zranil jednoho člověka. Požár vypukl v sobotu pozdě večer, příčina se vyšetřuje. ČSA kvůli události dnes zrušily jeden spoj do Budapešti, v úterý už bude provoz beze změn.


    "Přesné informace o celkovém rozsahu dalších škod nejsou prozatím k dispozici. Podle prvních odhadů může jít o rozmezí 200 až 300 milionů korun," uvedla Hejsková. Dodala, že podle informací policistů a hasičů bude vyšetřování příčiny požáru trvat zřejmě několik týdnů.


    ČSA oznámily, že šlo o lokální požár na jedné stojánce hangáru F, při němž byl zničen letoun ATR 42 imatrikulace OK-KFM, což je nejmenší turbovrtulové letadlo ve flotile společnosti s kapacitou 48 míst. Stroj například transportoval gorilu Moju z pražské zoo do Španělska. Ostatní prostory hangáru oheň nezasáhl.


    Podle hasičů předcházela požáru exploze. Zásah netrval déle než dvě hodiny, provoz letiště byl zhruba ve 21:30 asi na deset minut přerušen. Server pozary.cz napsal, že vznik požáru by mohl mít souvislost s používáním hořlaviny při údržbě letadla. Pražští záchranáři uvedli, že do nemocnice byl po požáru převezen jeden člověk s popáleným předloktím.


    Hodnota nového letounu ATR 42 se podle dostupných informací od výrobce pohybuje kolem 15 milionů dolarů (zhruba 300 milionů korun). ATR 42 je dvoumotorový turbovrtulový dopravní letoun určený pro kratší regionální tratě. Stroj, který v sobotu shořel, byl do leteckého rejstříku zapsán 3. května 2005 a nesl jméno Benešov.


    Sobotní požár se zařadil mezi nejničivější požáry v Česku podle výše škody za posledních pět let. Největší škodu, která dosáhla zhruba jedné miliardy korun, způsobil požár secesního Průmyslového paláce na pražském Výstavišti z října 2008. Úplné zničení letadla při požáru v hangáru je v moderní historii ruzyňského letiště výjimečné.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

kanystry

Odpovědět

Datum : 29.06.2012 14:59, Vložil : TeX

Škoda že jste tam nedali tu fotku z kanystry od benzínu

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka