Saúdská Arábie a BAE podepsaly kontrakt na nákup cvičných letounů

23.05.2012

 

    Dubaj 23. května (ČTK) - Saúdská Arábie podepsala s britským zbrojním koncernem BAE smlouvu o nákupu cvičných letounů Hawk za 1,9 miliardy liber (asi 60 miliard korun). Uvedl to dnes zpravodajský server BBC. Britský odborový svaz Unite uvedl, že kontrakt v továrně v severoanglickém Brough, která je hlavním centrem výroby trenažérů tryskových letadel Hawk, umožní zachovat 218 pracovních míst. Dalších 205 je prý ale v ohrožení. 

    BAE v minulosti oznámil, že výrobu trenažerů Hawk v továrně v Brough ukončí v roce 2013. Bude to prý znamenat zrušení 845 pracovních míst. Letadla se v této továrně vyrábí skoro 100 let. 

    O podpisu kontraktu informoval podle saúdskoarabské agentury SPA také nejmenovaný zdroj ze saúdskoarabského ministerstva obrany. Kontrakt podle něj pomůže saúdskoarabským vzdušným silám "účinně používat bojové letouny". 

    BAE Systems dodává širokou škálu produktů a služeb pro vojenské vzdušné, pozemní i námořní síly. Poskytuje také elektronické produkty, řešení z oblasti informačních technologií a služby klientské podpory. 

    Saúdská Arábie si u BAE v roce 2006 podle BBC objednala 72 letounů Eurofighter Typhoon. Hodnota kontraktu činila nejméně šest miliard liber (nyní asi 190 miliard korun). 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka