Aerolinky Qantas oddělí ztrátové zahraniční operace od domácích

22.05.2012

 

    Sydney 22. května (ČTK) - Australská letecká společnost Qantas Airways oddělí své ztrátové zahraniční operace od ziskových domácích. Rozdělení má platit od 1. července a každá z částí bude mít vlastní, nezávislé vedení a bude také samostatně vést hospodaření, uvedly aerolinky v dnešním prohlášení po akciovou burzu. Cílem je zlepšit hospodaření ztrátové divize. 

 

    Zpráva přichází den poté, co vlajková letecká společnost Austrálie oznámila, že zruší 500 pracovních míst v údržbě. Propouštění ve stejném rozsahu firma oznámila již v únoru. 

 

 

    Spekulace o změnách v podnikání se objevily již loni v srpnu, kdy firma oznámila, že její provozní zisk za fiskální rok do konce června činil 552 milionů australských dolarů (10,8 miliardy Kč), zahraniční operace však vykázaly ztrátu 216 milionů australských dolarů kvůli silné konkurenci a vysokým nákladům. Analytici se domnívají, že oddělení operací není předzvěstí prodeje divize. 

 

    Aerolinky upřesnily, že v rámci pětiletého plánu oživení budou mít každá z operací svého generálního ředitele a provozní a komerční plán. Generálním ředitelem Qantas International se stane Simon Hickey, šéf programu pro pravidelné klienty, který je nyní druhou nejziskovější aktivitou aerolinek. Provozní zisk programu v prvním pololetí činil 119 milionů AUD a na celkovém zisku aerolinek měl podíl 40 procent, napsaly agentury AP a Reuters. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka