Helicoptershow v Hradci představí vrtulníky i práci záchranářů

15.05.2012

    Hradec Králové 14. května (ČTK) - Letošní ročník akce Helicoptershow, která se 18. a 19. května uskuteční na letišti v Hradci Králové, představí zájemcům různé typy vrtulníků a přiblíží práci záchranářů. Pořadatelé očekávají, že na letiště dorazí až 20.000 lidí, uvádějí organizátoři na webu akce www.helicoptershow.cz.

 


    "Do Hradce Králové se nahlásil velký počet leteckých odborníků nejen z Evropy, ale i ze zámoří. Naše helicoptershow se tak pro tento rok stala největší akcí zaměřenou na vrtulníky ve střední a východní Evropě," uvedl hlavní pořadatel Tomáš Suchánek ze společnosti DSA.

    Na pátek je na hradeckém letišti připraven odborný program, například hasiči budou nacvičovat zásahy u leteckých havárií. Sobotní program bude otevřený pro veřejnost. K vidění bude například ukázka zásahu vrtulníku při hašení požáru, záchranářské vrtulníky vzlétnou také k ukázce zásahu u hromadné nehody. Po oba dny akci doprovodí výstava letecké techniky, na které se představí na pět desítek letadel a vrtulníků.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka