Vedení společnosti CCA, jež je v úpadku, se snaží o její záchranu

14.05.2012

    Ostrava 11. května (ČTK) - Vedení letecké společnosti Job Air - Central Connect Airlines (CCA), o jejímž úpadku ve čtvrtek rozhodl Krajský soud v Ostravě, bude pokračovat v úsilí o její záchranu. Firma bude také dál nabízet své služby. Uvedl to dnes jednatel společnosti CCA Daneš Zátorský.

    Z usnesení soudu podle něj vyplývá, že oznámení o úpadku je pouze prvním krokem, který soud musel udělat, aby se mohlo dále jednat o reorganizaci společnosti. "CCA je významným partnerem Letiště Leoše Janáčka v Mošnově a prakticky jediným provozovatelem pravidelných linek na tomto letišti. Budeme nabízet své služby i nadále. V současnosti provozujeme nejen pravidelnou linku z Ostravy do Prahy, ale také další linky do Berlína, Stuttgartu, Hannoveru, Lublaně, Záhřebu a Krakova," uvedl Zátorský.

    Návrh na insolvenci společnosti CCA podala švédská firma Siemens Financial Services kvůli dluhům za pronájem letadla. Podle tohoto návrhu jí dluží CCA více než 294.000 dolarů (téměř pět milionů korun). Další věřitelé musejí své pohledávky přihlásit do 30 dnů. Společnost CCA už v posledních měsících čelila několika insolvenčním návrhům, jeden z nich podali například zaměstnanci firmy kvůli dlužným mzdám. Návrh stáhli, poté co firma závazky vyrovnala.

    CCA provozovala šest let pravidelnou leteckou přepravu mezi Ostravou a Vídní, přerušila ji letos v únoru. V březnu Zátorský informoval, že vedení společnosti rozhodlo o podání návrhu na reorganizaci. O způsobu řešení úpadku firmy se bude rozhodovat na schůzi věřitelů na konci srpna, kdy se také bude konat přezkumné jednání.

    "Budeme samozřejmě potřebovat například souhlas většiny věřitelů s reorganizačním plánem. Z dosavadních jednání, která jsme s věřiteli vedli, vyplynulo, že předběžný souhlas máme, a to je pro nás velmi důležité. Máme investory, kteří po dobu reorganizace zajišťují provoz letecké společnosti, aby nebyla narušena kontinuita linek a jejich zabezpečení," uvedl Zátorský.

    V nejbližších týdnech chce podle něj CCA posílit linky tím, že nasadí do provozu další letadlo. Tento týden společnost prověřili inspektoři Úřadu pro civilní letectví. "Audit úřadu nezjistil žádné okolnosti, které by bránily v pokračování provozu," uvedl nový výkonný ředitel společnosti CCA Jiří Žežula.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka