Japonsko: Dravec páté generace?

10.05.2012

    Byť japonské vojenské letectvo vážně uvažuje o pořízení nejmodernějšího víceúčelového stroje páté generace, amerického F-35, nedávno se letečtí novináři dozvěděli, že s vojenskými výsostnými znaky „země vycházejícího slunce“ by již v roce 2014 mohl létat prototyp supermoderního víceúčelového stroje páté generace, který bude včetně motoru výhradně japonské konstrukce a výroby.

     „První práce na jeho prototypu byly v továrně Mitsubishi, působící v rámci strojírenského koncernu Mitsubishi Heavy Industries v prefektuře Aichi, zahájeny 28.března na objednávku našeho ministerstva obrany. My budeme vyrábět trup a zajistíme celkovou montáž dílů stroje, společnost IHI Corp. zajistí zkonstruování i výrobu prototypového motoru, Fuji Heavy Industries postaví křídla letounu a Kawasaki Heavy Industries dodá veškeré jeho vnitřní vybavení včetně všech palubních přístrojů“, dozvěděli se novináři od tiskového mluvčího Mitsubishi Takashi Kobayashiho.

    „Jisté je, že zahájení stavby supermoderního stroje je jen prvním krokem na složité cestě. Japonsko má ale zájem mít víceúčelový stroj páté generace vlastní výroby, neboť prototypy podobných strojů již létají v Rusku i v Číně.“, dodal k tomu Kobayashi.

--
Pramen
http://ajw.asahi.com/article/economy/AJ201203290066  Hiroki Kimura Assembly starts on Japanś next- generation fighter jet

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka