Dánský letecký přepravce Cimber Sterling vyhlásil bankrot

04.05.2012

    Kodaň 3. května (ČTK) - Dánská letecká společnost Cimber Sterling dnes vyhlásila bankrot. Stala se obětí rostoucích nákladů na paliva a ostré konkurence ostatních evropských nízkonákladových přepravců. Firma uvedla, že její vlastníci se rozhodli zastavit jí finanční podporu. Ohroženo je tím 600 pracovních míst.

    Cimber Sterling je předním dánským vnitrostátním přepravcem a menším konkurentem skandinávské SAS, finské Finnair a norské Air Shuttle. V posledních letech firma expandovala mimo Dánsko a Skandinávii, avšak právě v době, kdy se výrazně zvyšovaly náklady letecké dopravy a v odvětví se stupňovala konkurence.

    Loni v srpnu koupila 70,8 procenta akcií Cimber Sterling firma Mansvell Enterprises ukrajinského podnikatele Igora Kolomojského, což vyvolalo naděje na finanční oživení společnosti. Minulý měsíc však firma uzavřela několik linek do jižní Evropy a oznámila záměr zaměřit se zpět na domácí trh.

    Soud nyní určí firmě nuceného správce, který se bude snažit přepravce reorganizovat. Firma po vyhlášení bankrotu zrušila všechny plánované lety a sdělila, že letenky, které prodala, jsou nyní bezcenné.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka