Letiště Praha nabízí novou exkurzi pro amatérské fotografy

16.04.2012

    Praha 14. dubna (ČTK) - Letiště Praha nabízí novou návštěvnickou exkurzi pro amatérské fotografy a filmaře. Trasa F provede návštěvníky přímo provozem na ploše letiště. Nemá pevně určenou trasu, ale odvíjí se od aktuálně zajímavých přistání a vzletů, řekla ČTK Marika Janoušková z tiskového oddělení letiště. Během exkurze je možné fotografovat z autobusu i venku v bezprostřední blízkosti vzletové a přistávací dráhy.

 


    "Klasické trasy jsou zaměřeny na obecný přehled zajímavostí na letišti, mají pevně stanovenou trasu. Účastníci těchto exkurzí jsou výhradně v autobuse, který opouštějí pouze při návštěvě hasičské záchranné stanice. Nová trasa je určena fotografům, kteří přes sklo autobusu pořádné snímky pořídit nemohou," uvedla Janoušková.

    Na trase F je možné vystoupit z autobusu a fotit letadla přímo u dráhy. Pokud zrovna přistává nákladní letadlo, zavítá exkurze i na Cargo terminál. Z bezpečnostních důvodů je počet lidí ve skupině omezen na 20 a místo je nutné si rezervovat na stránkách www.prg.aero. Vstupné přijde na 350 korun.

    Nejbližší termín fotoexkurze je 18. dubna od 15:30. "V té době přistává a startuje největší množství letadel," uvedla Janoušková. Prohlídky pro fotografy se budou konat asi dvakrát do měsíce a časově budou směřovat k příletům nejpopulárnějších letadel.

    Nová exkurze je v nabídce od počátku dubna. Zatím ji využilo prvních 20 návštěvníků. "Ti mohli z bezprostřední blízkosti fotit kromě jiného také přistání Boeingu 747 - největšího letadla, které v současné době přepravuje cestující na pravidelné lince do Prahy," uvedla Janoušková.

    Pro letecké fanoušky a spottery - nadšence, které fascinují letadla a kteří obléhají letiště s fotoaparáty, připravilo pražské letiště i další novinky. Od začátku dubna byla za plot letištní plochy instalována dvě mobilní pódia, ze kterých mohou sledovat a fotografovat veškeré dění na letišti nad úrovní oplocení. Pódia jsou umístěna na dvou nejfrekventovanějších spotterských místech - u Kněževsi a u křížení dvou hlavích drah.

    Letiště také nově nabízí individuální vstup do svého neveřejného prostoru. Podmínkou je ale členství zájemců v Klubu letecké fotografie při Letišti Praha a splnění bezpečnostních požadavků. Více informací o novinkách pro návštěvníky i spottery na www.prg.aero.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka