Vedení Pardubického kraje chce přispět na rozvoj letiště

30.03.2012

    Pardubice 29. března (ČTK) - Pardubický kraj by měl v letošním roce až o sedm milionů korun zvýšit základní jmění společnosti East Bohemia Airport (EBA), která provozuje v Pardubicích civilní letiště a v níž hejtmanství drží třetinu akcií. Záměr dnes schválili radní kraje. Peníze mají pomoci dalšímu rozvoji letiště. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

    "Prostředky budou použity na zpracování projektové dokumentace k územnímu řízení na nový odbavovací terminál a také na obnovu technického zařízení, které je již zastaralé," uvedl Línek. Mělo by se pořídit například odmrazovací vozidlo a další provozní technika.

 


    Navýšení kapitálu EBA schválily vloni i Pardubice. Město ve firmě drží dvoutřetinový podíl.

    Pardubické letiště loni začalo s rozsáhlou modernizací, během níž se upraví pozemní plochy, vybuduje se palivové hospodářství a další plochy pro pohyb aut a technického zázemí. Celý projekt za zhruba 300 milionů korun bude dokončen letos v červenci, 214 milionů korun získala firma EBA z evropských dotací.

    Civilní letiště loni odbavilo o pět procent cestujících více než v roce 2010, kdy využilo jeho služeb 62.302 lidí. Minulý rok o 2944 více. O lepší výsledky se zasloužilo zvláště letecké spojení s Ruskem.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka