SmartWings zavádí z Ostravy 13 nových pravidelných linek

12.03.2012

    Ostrava/Praha 12. března (ČTK) - Nízkonákladové aerolinky SmartWings zavedou v letním letovém řádu 13 nových linek z Ostravy. Pravidelné spoje budou směřovat do Paříže a do 12 letovisek především ve Středomoří. ČTK o tom informovala mluvčí společnosti Travel Service, která aerolinky provozuje, Vladimíra Dufková.

    Nová pravidelná linka Ostrava-Paříž bude od konce března létat dvakrát týdně, ve čtvrtek a v neděli. Cestující budou moci cestovat také do Antálie (2x týdně), Burgasu (3x týdně), Splitu, na řecké ostrovy Rhodos, Kréta (3x týdně), Kos, Lefkada, Lesbos či Soluň nebo na španělský ostrov Mallorca či kyperskou Larnaku. Nyní SmartWings létají z Ostravy do šesti destinací, mezi nimiž je Herakleion, Korfu, Rhodos, Burgas, Preveza a Mallorca.

 


    "Velice nás těší, že aerolinky SmartWings přišly s rozšířením nabídky a vybraly si Letiště Ostrava ke své další expanzi. Jsem přesvědčen, že je to dobrá zpráva pro všechny cestující ze severní a střední Moravy, západního Slovenska a jižní části Polska, kteří ocení možnost jak přímých leteckých spojení k moři, tak především zavedení nové pravidelné linky Ostrava - Paříž," uvedl generální ředitel Letiště Ostrava Pavel Schneider.

    SmartWings, jež mají svou základnu na ruzyňském letišti v Praze, nabídnou v novém letovém řádu pravidelná spojení z českých letišť do celkem 38 destinací. Aerolinky, které jsou součástí letecké společnosti Travel Service, vedle evropských zemí létají také do Dubaje ve Spojených arabských emirátech a z Prahy do Tel Avivu.

    Letecká společnost Travel Service je jedničkou charterového trhu v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá také v Polsku. Pravidelné linky pod obchodní značkou SmartWings provozuje od roku 2004. V loňském roce Travel Service přepravil 3,5 milionu cestujících.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka