Letecká firma Air France KLM se loni propadla do ztráty

09.03.2012

    Paříž 8. března (ČTK) - Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France KLM loni hospodařila s čistou ztrátou 809 milionů eur (20 miliard Kč) po zisku 289 milionů eur v roce 2010. Oznámila to dnes firma. Výsledky byly zasaženy vysokými cenami pohonných hmot, politickými nepokoji v arabských zemích, zemětřesením v Japonsku a slabými ekonomickými podmínkami, za kterými stála dluhová krize v Evropě.

 

 

    "Rok 2011 byl pro tuto skupinu obtížný kvůli nejistému provoznímu prostředí a vysokým cenám paliv," uvedl generální ředitel společnosti Jean-Cyril Spinetta. Firma se rozhodla, že kvůli nejistotě ohledně cen pohonných hmot neposkytne odhad zisku pro letošní rok.

    Tržby se loni zvýšily o 4,5 procenta na 24,7 miliardy eur. Tento nárůst však nedokázal vykompenzovat negativní důsledky dražších pohonných hmot. Náklady na paliva stouply o 20 procent na 1,6 miliardy eur, napsala agentura AP.

    Air France KLM v lednu představila tříletý restrukturalizační plán, který má snížit její náklady mimo pohonné hmoty o deset procent a zredukovat dluh o dvě miliardy eur. Plán zahrnuje zmrazení mezd, snížení počtu letadel a zlepšení produktivity.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka