„Postavte nové runwaye!“ zavelel O'Leary

08.03.2012

Veřejně známý šéf Ryanairu, Michael O'Leary, který proslul již nejedním pobuřujícím výrokem (létání ve stoje, řízení dopravního letadla jedním pilotem a jiné), volá po vybudování nových runwayí na letištích Heathrow, Gatwick a Stansted. Navrhuje to jako opatření pro vyřešení kapacitního problému v těchto oblastech.

“Boss“ Ryanairu, který si nebere servítky, dodává, že plány na stavbu nového letiště na ostrůvku v ústí řeky Temže, který se po londýnském starostovi (Borisovi Johnsonovi) jmenuje Boris Island, je pouze stavění vzdušných zámků. Dodává, že na projekt nikdy nebudou poskytnuty finance. „Tahle vláda neprosazuje 'leteckou politiku', všechno co dělá je mluvení okolo a letiště na Borisově ostrově nebude stát ještě dalších 30 let.“

Dalším důvodem, proč dle O'Learyho není možné na ostrově vybudovat letiště, je špatná infrastruktura. Musely by být postaveny nové železnice a dálnice, aby se zajistila doprava do města.

“Opakovaně vyzýváme vládu, aby postavila třetí přistávací a vzletovou dráhu na Heathrow a druhé dráhy na Gatwiku a Stanstedu. Na všech letištích na toto místo je. Mělo by se začít jednat co nejdříve a během pěti let můžeme mít celý problém vyřešen. V opačném případě bude Anglie stále ztrácet oproti konkurenčním přestupním letištím, jako je Paříž, Madrid, Schiphol a Frankfurt.“, říká Michael O'Leary.

Ministerstvo dopravy (UK) by mělo v následujících týdnech zveřejnit svůj plán na rozvoj letecké dopravy, který by měl obsahovat všechny možnosti, jak zvýšit kapacitu na jihovýchodě země. Jisté je pouze to, že třetí dráha na Heathrow již byla zamítnuta koalicí a plán s ní nepočítá.

O'Leary vyjádřil své názory k výše zmiňovanému problému v souvislosti se zavedením nových linek Ryanairu. Ten začne letos v létě létat do 26 nových destinací z Lutonu a Stanstedu. Mnoho z těchto destinací jsou prázdninová letoviska, v nabídce ale najdeme také dvě letiště v Barceloně (Gir a Reus), Berlin, Budapešť nebo Varšavu.

“Žádná z těchto tras nijak nesouvisí s blížícími se Olympijskými hrami,“ uvedl O'Leary. „Věříme, že po nich bude poptávka během léta i po zbytek roku.“

Autor: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka