MfD: ČSA upravily letový řád od koce března, zrušily stovky letů

08.03.2012

    Praha 8. března (ČTK) - České aerolinie upravily letový řád platný od konce března a zrušily stovky letů. Například do Barcelony či Madridu polovinu letů. ČSA také omezují spojení do Amsterodamu a úplně končí linky do Sofie, Atén nebo Tbilisi. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

    Aerolinky vycházejí vstříc především ruským cestujícím, na které se orientují čím dál více. "Kapacita směrem na západ výrazně převyšovala poptávku cestujících z východu," řekla listu mluvčí ČSA Hana Hejsková. ČSA se již čtyři roky zmenšují kvůli vysoký ztrátám.

 


    Do obou španělských destinací budou ČSA od letního letového řádu létat jen jednou týdně namísto současných dvou letů. Do Amsterodamu zmizí třetina letů. Výrazně se také omezí nabídka spojů do německého Düsseldorfu a lotyšského hlavního města Rigy.

    S rušením linek mají problémy hlavně prodejci letenek a cestovní kanceláře. ČSA nabízejí vrácení peněz či rezervaci na jiný termín. To ale nemusí kvůli předplacenému hotelu lidem vyhovovat. Koupit si teď novou letenku je totiž podstatně dražší než před pár týdny. "Lidé dávali často přednost ČSA kvůli tomu, že na rozdíl od nízkonákladových společností neměnily příliš letový řád, a měli jistotu, že skutečně odletí," řekl deníku Josef Trejbal z portálu letuska.cz.

    Dlouhodobě ztrátové ČSA se podle zdrojů MfD mají do měsíce dozvědět verdikt Evropské komise, zda kapitalizovaná půjčka od státní firmy Osinek byla nedovolenou veřejnou podporou, nebo ne. Jde o klíčové rozhodnutí pro budoucnost aerolinek.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka