Soud poslal leteckou společnost Czech Connect Airlines do úpadku

06.03.2012

    Ostrava 5. března (ČTK) - Krajský soud v Ostravě poslal leteckou společnost Czech Connect Airlines (CCA) do úpadku. Vyplývá to údajů v insolvenčním rejstříku na stránkách www.justice.cz. Firma, která sídlí na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku, podala návrh na insolvenci sama kvůli předluženosti a platební neschopnosti.

    Věřitelé, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, tak musejí učinit do 27. března. Společnost podala sama na sebe insolvenční návrh poprvé už v lednu, tehdy ho ale soud zamítl kvůli formálním nedostatkům.
 

 

    Podle insolvenčního návrhu mají CCA téměř 300 věřitelů. Mezi nimi je i 80 současných a bývalých zaměstnanců, jimž firma dluží dohromady 3,4 milionu korun. Vůči ostatním věřitelům má firma nesplacené závazky za téměř 219 milionů korun.

    Letadlo společnosti startovalo naposledy letos 20. ledna. Jak vyplývá z insolvenčního návrhu, tehdy firma většinu plateb zastavila. Podle údajů v insolvenčním návrhu společnost dluží například více než milion korun Všeobecné zdravotní pojišťovně, přes 22 milionů korun ostravskému spotřebnímu a úvěrovému družstvu Unibon nebo více než milion amerických dolarů německé firmě za neuhrazené leasingové splátky za letadlo.

    Loni firma létala z několika českých letišť do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu a Rostova na Donu. Czech Connect Airlines do konce roku 2010 působila pod názvem Central Charter Airlines a zabývala se výhradně charterovou přepravou. Od loňského ledna společnost změnila jméno a začala provozovat i spojení na více linkách mezi českými a ruskými městy. Z mošnovského letiště firma zajišťovala pouze charterové lety.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka