HOLIDAYS Czech Airlines prodloužila spolupráci s Iceland Express

02.03.2012

    Praha 1. března (ČTK) - Dopravce HOLIDAYS Czech Airlines (HCA) bude v létě 2012 a v zimní sezoně 2012/2013 provozovat pro islandskou společnost Iceland Express leteckou přepravu z letiště Keflavík u Reykjavíku. V letní sezoně půjde o 40 zpátečních letů týdně do více než 20 destinací. Novinářům to dnes při podpisu smlouvy řekl generální ředitel Iceland Express Skarphéðinn Berg Steinarsson. Kontrakt se pohybuje v řádu stovek milionů korun.

    Mez destinacemi, kam bude HCA létat, je například Barcelona, Basilej, Londýn, Paříž, Praha, Krakov a Varšava. Provoz by měla zajišťovat dvě letadla, v letní sezoně tři. "Hledali jsme pružného, spolehlivého přepravce," řekl Steinarsson. Tuto podmínku podle něj HCA splňovala. Od loňského listopadu dopravce realizoval pro Iceland Express více než 400 letů.

 


    Smlouva mezi Iceland Express a HCA bude platit do 30. dubna příštího roku. "Uděláme vše pro to, aby nadcházející spolupráce byla dobrá a abychom následující rok prodloužili opět spolupráci," řekl předseda představenstva HOLIDAYS Czech Airlines Jan Čejka. Pro HCA kontrakt činí zhruba čtvrtinu celoročního obchodu.

    Iceland Express spolupracuje s Holidays Czech Airlines již od podzimu. Islandský dopravce letadla Holidays Czech Airlines doposud nasazoval na pravidelné linky do španělského Alicante, Berlína-Schönefeldu, dánského Billundu, Kodaně, Krakova, Londýna-Gatwicku a Varšavy. Letadla mají základnu na mezinárodním letišti Keflavík u Reykjavíku.

    Na konci června by měla HCA začít pro Iceland Express provozovat i novou linku z Prahy do Keflavíku. Létat by měla jednou týdně. Ceny budou začínat na 334 eurech (8350 korunách) za zpáteční letenku. "Jsme rádi, že to bude s HOLIDAYS Czech Airlines, o které předpokládáme, že letos bude obsluhovat polovinu charterových letů z pražského letiště," řekl Stanislav Zeman, výkonný ředitel Letiště Praha pro letecký obchod. Iceland Express nabídne v letním letovém řádu vedle Prahy nově lety do skotského Edinburgu a litevského Vilniusu.

    HOLIDAYS Czech Airlines jsou dceřinou společností Českého Aeroholdingu, který vznikl za účelem propojení Letiště Praha a národního dopravce ČSA. Holidays Czech Airlines byl dříve dceřinou firmou ČSA, které ji letos prodaly aeroholdingu za 530 milionů korun. HCA převzala od ČSA i provoz několika letadel. Firma se specializuje primárně na charterovou dopravu.

    Ieland Express jsou druhou největší společností v oblasti cestovního ruchu na Islandu. Její podíl na celkovém počtu pasažérů na letišti v Keflavíku dosahuje 21 procent.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka