Letecký průmysl v příštích letech nabídne přes 1700 míst

02.03.2012

    Praha 1. března (ČTK) - Tuzemský letecký průmysl v horizontu příštích deseti let nabídne více než 1700 nových pracovních míst. Zhruba dvě třetiny z nich by měly být pro absolventy vysokých škol. Vyplývá to z informací z dnešní konference o leteckém průmyslu, kterou pořádal Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) a agentura CzechInvest.

    Poptávka bude například po odbornících na konstrukce a projektování letadel. Pracovní nabídky budou také v oblasti technologie údržby letadel. Ze středoškolských oborů najdou uplatnění obráběči, svářeči či zámečníci.

 


    Poptávku po technických pracovnících zvýší také zahraniční investoři. Problémem u vysokých škol však zůstává nízká kvalita a počet absolventů technických oborů. "Nejsou státní finanční prostředky na vysoké školy, zavírají se magisterské obory," uvedl SČLP.

    Podle SČLP je nutné navázání spolupráce mezi školami a konkrétními společnostmi, kde by se absolventi mohli uplatnit.

    V tuzemském leteckém průmyslu se rýsuje na příští roky několik významných kontraktů. Konsorcium českých, čínských a amerických firem například chystá výrobu zcela nového typu letadla. Čína již má zájem o zhruba 1000 těchto strojů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka