Letecká společnost Job Air - CCA opět čelí insolvenčnímu řízení

02.03.2012

    Ostrava 1. března (ČTK) - Letecká společnost Job Air - Central Connect Airlines (CCA), která sídlí na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově, opět čelí insolvenčnímu řízení. Návrh spojený s návrhem na prohlášení konkurzu podala švédská společnost Siemens Financial Services. Insolvenční řízení dnes zahájil Krajský soud v Ostravě, vyplývá z informací na internetových stránkách www.justice.cz. Soud vyzval věřitele dlužníka, aby přihlásili své pohledávky.

    Ostravský soud už letos obdržel jeden insolvenční návrh týkající se firmy Job Air - CCA. Podali jej v lednu zaměstnanci, kterým společnost dlužila mzdy. Firma však závazky uhradila, a tak věřitelé návrh stáhli.

 


    Insolvenční řízení s touto společností řešil Krajský soud v Ostravě i loni. Návrh tehdy podala britská firma Avia Special Limited, které Job Air údajně dlužila za nákup dvou leteckých motorů a jedné vrtule. Zhruba po týdnu však soud řízení rovněž zastavil, protože dlužník uhradil část svého závazku a navrhl splátkový kalendář.

    Společnost Job Air - CCA, za kterou stojí podnikatel Daneš Zátorský, provozovala šest let pravidelnou leteckou přepravu mezi Ostravou a Vídní. Letos v únoru však zadlužená firma provoz na této lince přerušila. Už v zimě přestala létat z Prahy do Poznaně.

    Letiště patří Moravskoslezskému kraji. Hejtmanův náměstek Miroslav Novák v únoru řekl, že Job Air - CCA dluží letišti na letištních poplatcích a dalších službách spojených s provozováním letadel přes 20 milionů korun. Má uzavřeny splátkové kalendáře.

    Podle svých internetových stránek společnost provozuje letadla typu SAAB 340 v pasažérské i nákladní verzi.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka