Airbus: Aerolinky budou do 2030 potřebovat letadla za 3,5 bil. USD

16.02.2012

    Singapur 15. února (ČTK) - Aerolinie po celém světě budou do roku 2030 potřebovat letadla za 3,5 bilionu USD (67,3 bilionu Kč). Více než třetinou se na poptávce po nových letadlech bude podílet Asie. Uvedl to dnes na tiskové konferenci v rámci singapurského aerosalonu generální ředitel evropského výrobce letadel Airbus Tom Enders.

    Podle Enderse budou letecké společnosti v období let 2010 až 2030 potřebovat 27.800 nových letadel s více než 100 sedadly. Z toho Asie by měla potřebovat 9370 letadel v hodnotě 1,3 bilionu USD.

 


    "Naše podnikání se nepřesouvá na východ, ono se přesunulo na východ," řekl Enders. "Zaměřili jsme se na Asii, protože odtud přichází většina našeho růstu."

    Asie se loni na celkových objednávkách 1600 letadel Airbusu podílela polovinou. Mezi nejoblíbenější modely v Asii patří nový A320neo. Pozadu však nezůstává ani Boeing, kterému se loni v listopadu podařilo zajistit rekordní objednávku od indonéské letecké společnosti Lion Air. Ta si objednala 230 letadel za 22 miliard USD.

    Boeing nedávno uvedl, že podle něj budou do roku 2030 aerolinie potřebovat 33.500 letadel v hodnotě čtyři biliony USD. Asie se má na celkových objednávkách podílet 35 procenty.

    Podíl Asie na celkové letecké přepravě cestujících má podle Airbusu stoupnout v příštích 20 letech na 33 procent ze současných 28 procent. Naopak podíl Evropy zřejmě klesne na 23 procent a USA na 20 procent z nynějších 27 procent, napsala agentura AP.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka