Na letišti ve Frankfurtu se bude možná stávkovat i pátek

16.02.2012

    Frankfurt nad Mohanem (Německo) 16. února (ČTK) - Zaměstnanci pozemního personálu na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, kteří na dnešek od 15:00 do 22:00 SEČ vyhlásili stávku, chtějí stávkovat i v pátek, pokud se se zaměstnavateli nedohodnou na lepších platových podmínkách. K rozšíření protestu asi 200 zaměstnanců, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel na letišti, dnes vyzval odborový svaz GdF.

    "Pokud nedojde ke shodě, nebudeme v pátek pracovat od 08:00 do 22:00," oznámil podle agentury DPA mluvčí svazu Matthias Maas.

    Vedení GdF se již dříve nechalo slyšet, že stávka vážně naruší dopravu na frankfurtském letišti. Jeho provozovatel Fraport však tvrdí, že by se mělo podařit zachovat asi polovinu plánovaných letů. Aerolinie kvůli tomu už začaly upravovat své letové plány.

    Z frankfurtského letiště se denně vypraví zhruba 1300 letů, více než poloviční podíl má na tomto počtu německý vlajkový přepravce Lufthansa. Lufthansa již dnes mimo jiné zrušila jeden let z Frankfurtu do Prahy s příletem v 16:50 a odletem zpět v 17:40 hodin. Další lety zatím podle mluvčí pražského letiště Evy Krejčí omezeny nebyly.

    Zaměstnanci požadují vedle výrazně vyšších platů také lepší pracovní podmínky. Provozovatel letiště však jejich požadavky označil za příliš vysoké a stávka je podle něj zcela nepochopitelná. Dnes má rozhodnout, zda proti ní podnikne právní kroky.

    Soudy v Německu již v minulosti několikrát pomohly odvrátit stávku v leteckém průmyslu.


Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka